منابع آزمون yos

آزمون یوس، یک آزمون ملی ویژه دانشگاه های دولتی ترکیه است و هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می شود و موفقیت و دریافت نمره بالا باعث دریافت پذیرش در دانشگاه های معتبر ترکیه می شود.که تا سال 2010 میلادی زیر نظر سازمان سنجش ترکیه در یک زمان و یک روز به صورت سراسری در شهر های مختلف ترکیه مانند ستانبول, آنکارا, ارزروم,شانلی, اورفا, ازمیر و… برگزار می شد اما در سال 2012 میلادی طبق بخشنامه جدیدی که صادر شد هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون ورودی خود را برگزار می کرد. سوالات کنکور یوس ترکیه به گونه ای طراحی می شوند که تمامی دانش آموزان از تمامی کشورها و باتوجه به سیستم های آموزشی و دروس گذرانده شده در دبیرستان بتوانند به سوالات پاسخ دهند.

بهترین منابع آزمون yos

همیشه انتخاب منبع برای شرکت در هر آزمون یا کنکوری اولین و مهمترین قدم می باشد. انتخاب منبع درست می تواند سرنوشت شما را در آزمون یوس تعیین کند. اما بهترین منابع برای آماده شدن در کنکور YOS چه کتاب و یا دی وی دی هایی است؟ کتاب های موسسه متروپل و پوزا عالی ترین و بهترین منبع برای آزمون YOS هستند. از آن جایی که این کتاب ها در کشور ترکیه نوشته شده و به چاپ رسیده اند به صورت کامل تمامی موضوعات و سر فصل های آزمون را در برگرفته اند.

موارد مطرح در آزمون یوس

بطورعمده محتوای تستهای آزمون یوس را دروس ریاضی و هوش (IQ) تشکیل میدهد و تعداد کمی از سوالات مربوط به درس هندسه میباشد که عموما دغدغه بیشتر داوطلبین از سالهای گذشته تا کنون در پاسخگویی تست های هندسه بوده است. در نتیجه یکی از مهم ترین عواملی که میتواند بین شرکت کنندگان این آزمون و نمره کسب شده در کارنامه YÖS رقابت بیشتری ایجاد کند، تستهای درس هندسه میباشد. لازم به ذکر است که صرفا ۵ یا ۶ تست هندسه در بین کلیه سوالات آزمون Yös به چشم میخورد. همچنین برخلاف کنکور ایران احتمال کمبود وقت و برنامه ریزی در دوره ی آمادگی کم است. انتشارات زیادی اخیرا در ترکیه اقدام به چاپ و فروش منابع کنکور یوس کرده اند. در این میان کتابهای آمادگی یوس به صورت توضیح تشریحی، تست های طبقه بندی شده و جزوات حل تمرین و خلاصه تالیف شده اند. بر اساس تجربیات سالهای گذشته و نسبت به بارم بندی و بودجه بندی آزمون یوس ثابت شده است که پنج درصد سوالات به مبحث هندسه (بین ۵ تا ۱۰ سؤال)، پنجاه درصد هوش (۴۵ تا ۵۵ سؤال)و چهل و پنج درصد به ریاضیات اختصاص می یابد.

تسلط به مباحث از طریق کتابهای تشریحی مبحث به مبحث ریاضی و هندسه امکان پذیر است اما در این میان مبحث هوش با توجه به ساختار حل تکنیکی سوالات در کتابها آموزش داده نمی شود و برای حل سوالات هوش یوس نیازمند منبع جانبی هستید که به صورت تشریحی ساختار حل این نوع سوالات را در مدت زمان کوتاهی به شما آموزش دهد و با توجه به نمره ی بالای این قسمت توصیه میشود بیشترین زمان خود را صرف یادگیری و تسلط به تیپ های مختلف سوالات هوش یوس صرف کنید.

با توجه به تجربه ی سالیان گذشته سعی کرده ایم تا با ترکیب منابع مختلف نواقص هر منبع را برطرف کرده و پکیج کاملی را برای دانشجویان فراهم کنیم.منابع ارایه شده شامل کتابهای دست اول تالیف شده در ترکیه هستند(ریاضی،هوش،هندسه) و کتابهای تست سالیان گذشته و تست های مبحثی در کنار آزمون های جامع آنلاین در دوره ی مرور و تست زنی ماه آخر داوطلبان را با فضای واقعی آزمون یوس آشنا می سازد.جزوه های ریاضی و هوش یوس که برگرفته از مباحث تدریس شده در موسسه و در سالهای پیش است به عنوان منبع کمک آموزشی امکان مقایسه جواب ها و توجه بیشتر به نکات مهم تر را فراهم میاورد.

برای به دست آوردن درصد بالا در آزمون یوس لازم است تا به اندازه کافی مسئله‌های مشابه آزمون‌های سال‌های گذشته توسط متقاضی تمرین شود؛ تا تمام زیر و بم کار کاملاً مشخص شود. البته وجود معلم‌های متخصص این روند را تسریع نموده و باعث می‌شود متقاضی ایده‌های کاربردی را از معلم دریافت و به سرعت به یادگیری قسمت‌های بعدی بپردازد. همچنین وجود منابع به روز و نمونه سوالات آزمون yos  با زمان‌بندی مناسب به صورتی که سوالات هم تیپ آزمون‌های یوس را در اختیار متقاضی قرار دهد بسیار حیاتی است. این کار باعث می‌شود که دانشجو روی مسائل متفرقه بیش از اندازه وقت نگذارد و تمرکز خود را روی بخش‌های مهم و مدنظر آزمون قرار دهد تا بتواند در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرد.

در کنار خرید کتاب های یوس متروپل، توصیه ما به شما علم جویان عزیز این می باشد که قبل از اقدام به خرید منابع آزمون YOS حتما با مشاوران متخصص ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در ترکیه با کارشناسان خبره مجموعه آرال کمپانی تماس حاصل فرمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟