هزینه زندگی در ترکیه

مقایسه تحصیل در ترکیه با گرجستان

ترکیه از لیره ترکیه  TRY به عنوان واحد پول خود استفاده می کند.

شهریه پرداختی شما به مکانی که برای تحصیل انتخاب می کنید و به چه زبانی بستگی دارد. برنامه های ارائه شده به زبان ترکی ارزان تر از برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی است. دانشگاه های خصوصی نیز گران تر از دانشگاه های دولتی خواهند بود. به طور متوسط ​​، شما باید انتظار داشته باشید که برای یک مدرک تحصیلی در یک موسسه دولتی سالانه بین 1600 تا 9000 TRY پرداخت کنید. دانشگاه های خصوصی مجاز به تعیین هزینه های خود هستند و به طور متوسط ​​حداکثر 110،000 TRY در سال دریافت می کنند. چندین بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که برخی از آنها شامل معافیت از شهریه ، کمک هزینه ماهانه و پوشش بیمه درمانی است.

هزینه زندگی شما به مکانی که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد. شهرهای بزرگتر از شهرها و شهرهای کوچکتر گران خواهند شد. به طور متوسط ​​، شما باید هر ماه بین 2000 تا TRY 2700 TRY بودجه اختصاص دهید. این محل اقامت ، مواد غذایی و مسافرت شماست. علاوه بر هزینه های زندگی خود ، باید برای هر ترم بین 500 TRY و 800 TRY برای کتاب ها و هزینه های احتمالی اداری بودجه در نظر بگیرید. هزینه دیگری که دانشجویان باید در نظر بگیرند بیمه درمانی است. شما یا باید در موسسه تأمین اجتماعی ترکیه (SGK) ثبت نام کنید ، یا اطمینان حاصل کنید که یک بیمه نامه درمانی معتبر برای مدت زمان تحصیل خود دارید. برای راهنمایی ، با موسسه آرال کمپانی تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

ویزا

اگر می خواهید تحصیل در ترکیه را تجربه کنید ، باید ویزای دانشجویی بگیرید. این روند را می توان قبل از ورود به ترکیه در کنسولگری یا سفارت ترکیه در کشور خود انجام داد. هنگامی که ویزا به شما اعطا شد ، می توانید به عنوان دانشجو ثبت نام کنید ، همچنین می توانید اجازه اقامت را دریافت کنید. درخواست شما برای اجازه اقامت باید ظرف یک ماه از ورود شما به کشور انجام شود و در مقر پلیس محلی تکمیل شود. برای انجام این کار ، شما باید مدارکی راجع به ثبت نام خود در دانشگاه های ترکیه ارائه دهید ، همچنین باید گذرنامه ، ویزای دانشجویی ترکیه ، عکس و پول هزینه خود را ارائه دهید. برای کسب اطلاعات در مورد روند درخواست ویزا ، می توانید با موسسه آرال کمپانی تماس بگیرید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟