دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

اول ژوئیه 1830 امپراتور نیکلاس اول «اساسنامه مدرسه صنایع دستی مسکو» را تصویب کرد. دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو اولین دانشگاه فنی روسیه بود.

مدرسه جدیدی برای آموزش صنایع مختلف و همچنین علوم پایه ایجاد شد. در سال 1868 آموزش به حدی خوب شد که MCS به عنوان مدرسه فنی امپریال مسکو (IMTS) سازماندهی مجدد شد. هدف اصلی IMTS “آموزش مهندسین ساختمان ، مهندسان مکانیک و تکنسین های صنعتی” بود. IMTS در فن آوری ، شیمی ، صنایع غذایی و نساجی ، فلزات و چوب و علوم مکانیکی نتایج برجسته ای کسب کرد.

سیستم تحصیلی دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

سیستم IMTS آموزش صنایع دستی مهندسین در سراسر جهان شناخته شده بود. «روش روسی» به ویژه پس از نمایشگاه جهانی وین (1873) که به آن نشان بزرگ طلای اعطا شد ، مشهور شد. این موسسه بهترین موسسه آموزشی ماشین سازی روسیه شناخته شد و به جمع مدارس برتر تکنیکال جهان پیوست. در دوره شوروی به مدرسه عالی فنی مسکو (MHTS) تغییر نام داد.  MHTS ادامه تحصیل مهندسان برای ماشین سازی و ابزار سازی را ادامه داد. در سال 1938 بخشهای نظامی جدیدی در MHTS ایجاد شد: تانک ، توپ و مهمات. در سال 1948 بخش موشک اضافه شد.

بسیاری از دانشمندان و مهندسان برجسته از MHTS فارغ التحصیل شده اند. این لیست شامل طراحان هواپیما و موشک مانند آندری توپولف و سرگئی کورولف است. Nicholay Dollezhal ، طراح ایستگاه های هسته ای ؛ الکساندر تسلیکوف ، متالورژی برجسته ، سرگئی لبدف – طراح اصلی اولین کامپیوتر شوروی.

27 ژوئیه 1989 کمیته ایالتی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی اتحادیه جماهیر شوروی اتحادیه اروپا به مدرسه عالی فنی مسکو نام دانشگاه فنی (BMSTU) اعطا کرد. افتخار BMSTU به عنوان اولین دانشگاه فنی روسیه بود. تقریباً 200000 مهندس از دانشگاه فارغ التحصیل شدند. بسیاری از مقامات دولتی ، طراحان ارشد ، مدیران عامل شرکت های بزرگ ، فضانوردان فارغ التحصیلان بائومان هستند.

فعالیت ها دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

دانشگاه بائومان در رتبه بندی جهانی QS در سال2020، در جایگاه 284 قرار دارد. BMSTU دارای 19 بخش ارائه دهنده آموزش تمام وقت است. دانشگاه برنامه های تحصیلات تکمیلی و دکترا را ارائه می دهد و دارای دو مدرسه متوسطه وابسته است. بیش از 19،000 دانشجو در BMSTU تحصیل می کنند و تخصص ها همه طیف ماشین سازی و ابزار سازی مدرن را پوشش می دهند. بیش از 320 دکتر علوم (درجه روسی بالاتر از دکترا) و 2000 داوطلب علوم (مشابه دکترا) در BMSTU تدریس و تحقیق می کنند. بخشهای اصلی دانشگاه هشت بخش علمی و آموزشی است. هر یک از آنها از شاخه های علمی و آموزشی تشکیل شده است. چندین بخش شعبه نیز وجود دارد ، آنها با زمینه های خاصی از صنعت سروکار دارند. این شرکتها بر اساس کارخانه ها و سازمانهای بزرگی واقع در مسکو ، حومه مسکو (Reutov ، Krasnogorsk و Korolev) و کالوگا واقع شده اند. BMSTU از سال 1934 تاکنون تجربه بی نظیری در آموزش دانشجویان کم شنوا دارد.

دانشگاه بائومان یکی از سه دانشگاه روسیه است (همراه با دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو و دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ) که در سال 1926 آموزش نظامی دانشجویان آغاز شد. امروز موسسه نظامی آموزش افسران نظامی با 21 تخصص را انجام می دهد. تخصص های نظامی مبتنی بر تخصص های مدنی است و به آموزش متخصصان مدنی با صلاحیت بالا کمک می کند. این موسسه از پنج زیر گروه نظامی تشکیل شده است (یکی از آنها در شاخه کالوگا است) ، زیرمجموعه دفاع مدنی و مرکز آموزش نظامی. آموزش عملی در شعبه دیمیتروف ، جایی که سخت افزارهای نظامی مستقر هستند ، انجام می شود.

کلیه فعالیتهای آموزشی و علمی BMSTU آینده محور است. این شرکت در برنامه های تبدیل ، تعیین اولویت های توسعه مناطق علمی جدید ، توسعه بنیادهای سیستم منابع انسانی دولتی برای صنعت با فناوری پیشرفته شرکت می کند.

BMSTU ترکیبی از محاسبات دقیق با شهود مهندسی است ، از سنت های روش دانشکده مهندسی روسیه پیروی می کند ، زمینه های جدید فعالیت را با ظرافت قدردانی می کند ، رویکرد  اقتصادی را برای مشکلات مهندسی پیچیده و رویکرد اومانیستی به آموزش را دنبال می کند. همه اینها باعث می شود BMSTU در لبه پیشرفت علمی و مهندسی باشد.

ویژگی BMSTU همکاری نزدیک با نهادهای صنعتی ، علمی ، آموزشی و فرهنگی است. TsAGI ، آکادمی نیروی هوایی ژوکوفسکی ، NAMI ، TsIAM ، برخی از بخش های موسسه ماشین سازی شیمی ، موسسه فناوری شیمی و موسسه فیزیک مهندسی ، آکادمی نظامی دفاع شیمی ، MAI ، انستیتوی مهندسی نیرو ، موسسه معماری و یکی دیگر از برجسته های علمی ، آموزشی و صنعتی موسسات جانشین BMSTU هستند. کارکنان آنها برای دستیابی به دستاوردهای علمی و فناوری جدید است. این دانشگاه در کنار دیگر دانشگاه های کشور ترکیه که متقاضیانی زیادی برای تحصیل در ترکیه دارند از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

برنامه های بین المللی دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

BMSTU همکاری بین المللی گسترده ای دارد: تبادل دانشجو ، تحصیلات تکمیلی ، دکترا ، معلم و دانشمند ، آموزش دانشجویان بین المللی ، تحقیقات مشترک ، توسعه روش آموزش ، کنفرانس ها ، سمینارها و کنگره ها. اکنون این دانشگاه با بیش از 70 دانشگاه در اروپا ، آمریکا و آسیا ارتباط دارد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟