دانشگاه مسکو

دانشگاه مسکو

دانشگاه مسکو ، یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی روسیه، در سال 1755 تاسیس شد. در سال 1940 این دانشگاه به نام آکادمیک میخائیل لومونوسوف (1711 – 1765) ، دانشمند برجسته روسی نامگذاری شد ، که به تأسیس دانشگاه در مسکو کمک زیادی کرد. در ژانویه 2005 ، دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو 250 سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت ، بیش از 800 رویداد مختلف به همین مناسبت برگزار شد. این دانشگاه در قرن هجدهم تاسیس شد و به طور مداوم در حال رشد است و شاخه های جدیدی از یادگیری و تحقیق را در بر می گیرد. تمام تاریخ این دانشگاه شاهدی بر نقش برجسته ای است که فارغ التحصیلان آن در ترویج ایده های آزادی ، خیر عمومی ، انسانیت و حقیقت داشته اند.

دانشگاه مسکو امروز

دانشگاه دولتی مسکو، که در حال حاضر طبق رتبه بندی جهانی QSدر جایگاه 84 قرار دارد، یک موسسه آموزشی بزرگ سنتی در روسیه است .

این دانشگاه تقریباً در همه شاخه های علوم مدرن و علوم انسانی آموزش می دهد. دوره کارشناسی این دانشگاه ممکن است یکی از 128 مدرک را در 39 دانشکده خود انتخاب کند ، در حالی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است در 18 شاخه علوم و علوم انسانی و در 168 حوزه مختلف تخصص داشته باشند.

تعداد کل دانشجویان MSU بیش از 40000 نفر است. علاوه بر این ، حدود 10000 دانش آموز دبیرستانی در باشگاه ها و دوره های مختلف MSU شرکت می کنند.

انواع مختلفی از دوره های آکادمیک و کارهای تحقیقاتی در موزه های MSU ، زیرمجموعه های وابسته در مکان های مختلف روسیه ، روی کشتی های علمی و غیره انجام می شود.

MSU یک مرکز علوم تحقیقاتی است که به دلیل دانشکده های اصلی علمی خود مشهور است. از بین 18 روس که تاکنون جایزه معتبر را دریافت کرده اند ، 11 برنده جایزه نوبل در میان اساتید و فارغ التحصیلان آن وجود داشته است.

به بسیاری دیگر از دانشمندان MSU جوایز مختلف اتحاد جماهیر شوروی و روسیه برای دستاوردهای خود اهدا شده است ، از جمله 60 جایزه لنین و 120 جایزه دولتی ، بیش از 40 دانشمند MSU جوایز دولتی را در دهه گذشته دریافت کرده اند.

در میان کسانی که در MSU تدریس می کنند و تحقیق می کنند ، 2500 نفر دارای مدرک دکتری بالاتر و تقریباً 6000 نفر دارای مدرک کاندیدا هستند که تعداد کل استادان و مربیان حدود 5000 نفر است.

بیش از 300 عضو کامل و اعضا خبرنگار آکادمی علوم روسیه و دیگر آکادمی ها وجود دارد. در حال حاضر حدود 4500 دانشمند و دانشمند در 350 پروژه تحقیقاتی در زمینه های مختلف شرکت دارند.

علاوه بر 39 دانشکده ، دانشگاه مسکو شامل 15 موسسه تحقیقاتی ، 4 موزه ، 6 شعبه محلی در روسیه و خارج از کشور ، حدود 380 بخش ، پارک علمی ، باغ گیاه شناسی ، کتابخانه ، انتشارات دانشگاه و یک چاپخانه ، یک مرکز تفریحی و یک مدرسه شبانه روزی برای کودکان با استعداد.

تعدادی از دانشکده ها ، گروه ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی جدید اخیراً تأسیس شده اند ، برنامه های جدید دانشگاهی به طور مداوم همراه با برنامه های درسی جدید معرفی می شوند.

بیش از 140 برنامه آموزش از راه دور وجود دارد. اخیراً تحقیقات در 30 حوزه بین رشته ای جدید آغاز شده است. جالب است بدانید تحصیل در روسیه همانند تحصیل در ترکیه در بین ایرانیاین از محبوبیت بالایی برخوردار است.

تحصیل در دانشگاه مسکو MSU

از آنجا که آموزش متخصصان با مهارت بالا همیشه هدف اصلی بوده است ، دانشکده ها و گروه ها دائماً برنامه های درسی خود را تجدید نظر می کنند و برنامه های جدیدی را معرفی می کنند.

تعدادی از دانشکده ها برنامه های کارشناسی 4 ساله و 2 ساله کارشناسی ارشد ، همراه با برنامه های 5 ساله مدرک تخصصی سنتی را ارائه می دهند. در حال حاضر فشار روانی بر توانایی دانشجو برای کار مستقل و تأمین نیازهای کارفرما است ، بنابراین تجربه عملی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

کلاسهای بیشتری در زمینه هنرهای لیبرال اخیراً در برنامه درسی دانشجویان علوم ، سخنرانان علوم هنری و اجتماعی قرار گرفته است که کلاسهایی را در مورد تاریخ و فرهنگ روسیه و سایر کشورها ، فلسفه ، اقتصاد ، حقوق و هنر برای دانشجویان دانشکده های مختلف برگزار می کنند.

برنامه درسی کلیه دانشکده های MSU مبتنی بر ترکیبی از آموزش علمی با کارهای تحقیقاتی دانشجو و ترکیبی از دانش نظری کامل با مهارت های خاص است. با داشتن دانش نظری در سال اول و دوم ، در سال سوم کارشناسی خود، منطقه ای را برای تخصص انتخاب می کنند. در همان زمان آنها برای تحصیل مستقل خود یک رشته را انتخاب می کنند و به سمینارهای ویژه انتخابی می پیوندند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مسکو MSU

دانشجویان در اکثر برنامه های MSU شهریه خود را پرداخت نمی کنند اما 15٪ از دانشجویانی که شهریه آنها تحت پوشش بودجه دولت نیست باید هزینه هایی را پرداخت کنند. دانشجویانی که عملکرد تحصیلی آنها در حد استاندارد باشد کمک هزینه دریافت می کنند. محل اقامت در خوابگاه های MSU برای دانشجویانی که ساکن مسکو نیستند فراهم شده است.

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۸ صبح تا 21 شب

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟