دانشگاه نالاندا هند Nalanda

نالاندا یک دانشگاه بین المللی تحصیلات تکمیلی ، فشرده و تحقیقاتی است که توسط هفده (17) کشور شرکت کننده در نشست شرق آسیا پشتیبانی می شود. این دانشگاه توسط قانون ویژه پارلمان هند تاسیس شد و به عنوان موسسه اهمیت ملی تعیین شده است ، شاهدی بر وضعیت مهمی که دانشگاه نالاندا در فضای فکری هند دارد.

نالاندا برخلاف سایر دانشگاههای مستقر در این کشور یک دانشگاه بین المللی مستقل است. دانشگاه نالاندا که در شهر راجگیر واقع در ایالت بیهار واقع شده است ، موظف است “یک نهاد بین المللی برای پیگیری مطالعات فکری ، فلسفی ، تاریخی و معنوی” باشد (قانون).

دانشگاه جدید نالاندا خاطره ای از دانشگاه نالاندا باستان را در خود جای داده است و بنا به هدف مشترک کشورهای عضو اجلاس شرق آسیا برای کشف مجدد و تقویت “همکاری آموزشی” با بهره برداری از مراکز عالی مناطق شرق آسیا در آموزش… [و] برای درک بهتر و قدردانی از میراث و تاریخ یکدیگر “.

تأکید خاص این دانشگاه ، که آن را از سایر دانشگاههای موجود در منطقه متمایز می کند ، فلسفه بنیادی آن است. این فلسفه می خواهد روابط و مشارکت های از دست رفته موجود در منطقه آسیا را بازیابی کند. فرهنگ های آسیایی پیوندهای زیادی از این دست دارند که در اعماق گذشته نهفته و در بسیاری از ویژگی های مشترک فرهنگی منعکس می شود. کشف مجدد روابط بین آسیایی در چند وقت اخیر منجر به تجدید حیات در کشف و ایجاد تاریخ مشترک شده است. دانشگاه نالاندا به عنوان نمادی از این رنسانس جدید آسیایی پیش بینی شده است: فضایی خلاقانه که برای نسل های آینده مرکز گفتگوی بین تمدن خواهد بود.

همچنین بخوانید:

دانشگاه سالرنو ایتالیا

تحصیل در ترکیه

تاریخ و احیا

بنابراین تاسیس این دانشگاه با همکاری همکاری بین ایالت بهار و دولت هند مشخص شد. از آنجا که مشخصه اصلی نالاندا باستان انترناسیونالیسم آن بود ، دولت هند تصمیم گرفت این پیشنهاد را با رهبران اجلاس شرق آسیا (‘EAS) به اشتراک بگذارد. این پیشنهاد برای اولین بار در اجلاس سبو در فیلیپین در ژانویه 2007 با کشورهای عضو EAS به اشتراک گذاشته شد. کشورهای عضو از ابتکار منطقه ای برای احیای دانشگاه نالاندا استقبال کردند. در چهارمین اجلاس سران در اکتبر 2009 ، در هوآه هان ، تایلند ، اعضا از تأسیس دانشگاه نالاندا حمایت کردند و شبکه و همکاری منطقه ای بین دانشگاه و مراکز تعالی موجود در شرق آسیا را تشویق کردند.

ارتباطات بین المللی

این دانشگاه با چندین موسسه خارج از کشور و همچنین با شرکای اجلاس شرق آسیا ارتباط و همکاری برقرار کرده است. ما با نهادهای آموزشی و همچنین سازمان های دیگری که اهداف مشترکی دارند و می توانند با توجه به چشم انداز نالاندا با ما شریک شوند ، همکاری نزدیک داریم.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟