ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

شرایط ویزای تحصیلی روسیه برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در روسیه هستند ، به علاوه اطلاعاتی در مورد هزینه ویزای دانشجویی ، زمان پردازش و فرم های درخواست را بیابید.

اکثر دانشجویان بین المللی برای آمدن و تحصیل در روسیه نیاز به ویزای دانشجویی روسیه دارند. برای درخواست ویزای دانشجویی روسیه ، ابتدا باید در دوره ای در کالج ، دانشگاه یا محل تحصیلات عالیه روسیه پذیرفته شوید. اگر می خواهید هنگام تحصیل در روسیه کار کنید محدودیت هایی نیز وجود دارد. در بعضی موارد ، ابتدا به مجوز کار روسیه نیاز دارید.

برای کسانی که نیاز به ویزای تحصیلی روسیه دارند

برای شهروندان کشورهایی که برای ورود به روسیه نیاز به ویزا دارند (که شامل بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا / EFTA می شود) ، دانشجویان احتمالی باید قبل از سفر به روسیه ویزای دانشجویی روسیه را دریافت کنند. ویزای دانشجویی روسیه 90 روز اعتبار دارد اما می تواند تا یک سال تمدید شود و سپس برای مدت زمان تحصیل تمدید شود. این ویزا برای تحصیل در هر کالج یا دانشگاه روسیه یا دوره های کوتاه مدت معتبر است.

اگر در حال انجام تحقیقات دکترا هستید یا در سمینارها شرکت می کنید و برای ورود به روسیه نیاز به ویزا دارید ، می توانید برای ویزای بشردوستانه اقدام کنید. برای اهداف مربوط به علم یا فرهنگ تا یک سال اعتبار دارد.

ویزای دانشجویی روسیه ابتدا به مدت سه ماه صادر می شود. سپس برای تمدید ویزا باید به بخش محلی اداره مهاجرت فدرال روسیه (FMS روسیه) مراجعه کنید. FMS یک ویزای چندگانه صادر می کند که به شما اجازه می دهد برای مدت یک سال وارد روسیه شوید. قبل از انقضا ویزا ، شما باید برای یک سال دیگر درخواست تمدید کنید. سپس در طول دوره آکادمیک خود به همین روش ادامه می دهید.

شرایط ویزای تحصیل روسیه

شما می توانید درخواست ویزای دانشجویی را حداکثر 45 روز قبل از اینکه قصد سفر به روسیه را داشته باشید ، شروع کنید. شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود درخواست دهید. در بعضی کشورها مراکز مجاز ویزا نیز وجود دارد: اتریش ، بلژیک ، بلغارستان ، کانادا ، جمهوری چک ، استونی ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، کره جنوبی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، ترکیه ، انگلستان و ایالات متحده است. اگر HIV مثبت دارید ممکن است از طریق ویزای دانشجویی از ورود به روسیه منصرف شوید.

مدت زمان کامل پردازش ویزای دانشجویی روسیه می تواند طولانی باشد ، پردازش ویزا از دو تا پنج هفته طول می کشد ، علاوه بر این زمان لازم برای قبل از آن برای تأمین محل تحصیل و دریافت دعوت نامه لازم برای درخواست ویزا است. الزامات و فرآیندهای کاربرد را می توان به مراحل زیر تقسیم کرد.

مرحله 1: دعوت نامه برای تحصیل در روسیه

قبل از درخواست ویزای دانشجویی ، ابتدا به نامه پذیرش از دانشگاه نیاز دارید. با این کار می توانید دعوتنامه رسمی تحصیل در روسیه را دریافت کنید.

وزارت امور خارجه روسیه و سرویس مهاجرت فدرال روسیه دعوت نامه صادر می کنند. با این حال ، برای اکثر دانشجویان مکان هایی را از طریق روش استاندارد یا پرداخت هزینه دریافت می کنند ، دعوت نامه از دانشگاه ارسال می شود. اگر دعوت نامه داشته باشید ، مدت آن سه ماه اعتبار دارد.

مرحله 2: بودجه تحصیلات و بورس های تحصیلی روسیه

شما باید مطمئن شوید که می توانید هزینه های دوره و تحصیل خود را در روسیه تأمین کنید. اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه دولتی در روسیه یا دانشگاهی با مکان های بودجه دولتی هستید ، ممکن است واجد شرایط بورسیه دولتی باشید. بودجه ایالتی نیز در اختیار دانشجویان کشورهای CIS است.

بورسیه های بین المللی از وزارت آموزش و علوم روسیه در دسترس است. آنها سالانه 10 هزار جایزه می دهند. اگر در دانشگاه روسیه موفق به کسب جایزه شوید و بورس تحصیلی دولتی دریافت کنید ، یک شماره شش رقمی برای استفاده در برنامه خود دریافت می کنید.

مرحله 3: ثبت نام برای تحصیل در روسیه

شما می توانید حداکثر به شش موسسه آموزشی روسیه (معمولاً بیش از دو موسسه در هر منطقه فدرال) مراجعه کنید. شاید لازم باشد در یک امتحان قبول شوید ، در یک مصاحبه شرکت کنید یا مراحل انتخاب را طی کنید. این بستگی به این دارد که از کجا متقاضی شده اید و از کجا آمده اید.

اگر موفق باشید و در یک دوره پذیرفته شوید ، دعوت نامه ای دریافت می کنید که می توانید با آن ویزای دانشجویی روسیه را درخواست کنید.

آماده سازی ویزای تحصیلی روسیه

اسناد و مدارک لازم که به همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی باید تحویل سفارت داده شود به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر به همراه فتوکپی
  • عکس مناسب
  • اصل دعوتنامه رسمی
  • گواهی پزشکی
  • فرم ویزا
  • رضایت نامه والدین( برای زیر 18 سال)

به طور کلی تحصیل در روسیه و تحصیل در ترکیه در بین ایرانیان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط تحصیل در این کشورها با کارشناسان خبره مجموعه آرال کمپانی تماس حاصل فرمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟