دانشگاه پزشکی سامارا روسیه

دانشگاه پزشکی سامارا روسیه

دانشگاه پزشکی دولتی سامارا یکی از بزرگترین و مشهورترین کالج های پزشکی در روسیه است. در ابتدا به عنوان بخش پزشکی دانشگاه دولتی سامارا در 1 ژانویه 1919 تاسیس و سپس در ژوئیه 1993 مستقل شد.

دانشگاه پزشکی دولتی سامارا دارای یک قرن قدمت است. در سال 2019 ، این دانشگاه صدمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت. این روزها SamSMU یکی از بزرگترین دانشگاههای پزشکی در روسیه است که متخصصان پزشکی ، داروسازان ، روانشناسان را آموزش می دهد.

ماموریت SamSMU این است که با استفاده از بهترین روش های آموزش و علوم محلی و بین المللی ، متخصصان سطح بالا در پزشکی را آموزش دهد. فعالیت های علمی و نوآوری دانشگاه فراتر از محدودیت های نظری و تجربی است و منجر به تولید محصولات نوآورانه جدید برای تولید سریال می شود.

دانشگاه پزشکی دولتی سامارا شامل 10 دانشکده و 80 بخش ، کلینیک ها با 1015 تخت بیمار ، موسسه دندانپزشکی ، موسسه پرستاری ، موسسه آموزش تحصیلات تکمیلی ، موسسه توسعه نوآوری ، موسسه پزشکی پیشگیری ، پیشرفت مهم است. مرکز تحقیقات “فناوری اطلاعات در پزشکی” ، مرکز تحقیقاتی و آموزشی پزشکی مبتنی بر شواهد ، مرکز فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش ، تکنوپارک تحقیق و تولید. کادر آموزشی متشکل از 622 عضو است که 14 نفر از آنها دانشگاهیان و اعضای متناظر آکادمی های مختلف ، 100 استاد و دکترا ، 386 استادیار هستند.  تقریباً 500 دانشجوی بین المللی ازاین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. فارغ التحصیلان از دانش حرفه ای نظری و عملی بالایی برخوردار هستند. دیپلم دانشگاه سامارا در بیش از 20 کشور شناخته شده است و برابر است با دیپلم دانشگاه های دولتی پزشکی مسکو. امروز تعداد دانشجویان  SamSMU  بیش از 6000 نفر است که 200 نفر آنها بین المللی هستند.

تحصیل در دانشگاه پزشکی سامارا

تنها دانشکده موجود برای آموزش به زبان انگلیسی، پزشکی عمومی است. بنابراین این تنها دانشکده ای است که امتحانات پذیرش به زبان انگلیسی (شیمی و زیست شناسی) برگزار می شود.

برنامه امتحانات به زبان انگلیسی و روسی است. امتحانات پذیرش شامل دو موضوع شیمی و زیست شناسی خواهد بود. هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی عمومی به زبان انگلیسی250000 روبل در سال است. تعداد اماکن برای دانشکده پزشکی عمومی (برنامه انگلیسی) 100 مکان است. دوره پذیرش (دوره ای که می توانید اسناد خود را ارسال کنید) برای درخواست برای دانشکده پزشکی عمومی (برنامه انگلیسی) اول آگوست – 24 سپتامبر است. برنامه آموزشی دانشکده پزشکی عمومی (برنامه انگلیسی) از اول اکتبر آغاز می شود (مگر اینکه به دلیل شرایط اپیدمیولوژیکی تغییری رخ دهد. کلیه دانشجویان ثبت نام شده شخصاً مطلع می شوند). در سال 2020 کلیه مدارک ثبت نام کنندگان از راه دور پذیرفته می شوند. اسناد و مدارک باید از طریق ماژول ثبت نام آنلاین که از اول آگوست در وب سایت رسمی SamSMU در دسترس است ، ارائه شود.

همچنین بخوانید: دانشگاه دولتي فني بائومان مسکو

مبادلات دانشجویی بین المللی دانشگاه پزشکی سامارا

هر یک از دانشجویان سامارا می توانند در برنامه تبادل دانشجویان بین المللی پزشکی شرکت کنند. آیا فرصتی برای بازدید از کشورهای دیگر ، کار در کلینیک های برجسته جهان با استفاده از مدرن ترین تجهیزات ، پیدا کردن دوست در سراسر جهان ، بهبود دانش خود در مورد یک زبان خارجی ، دریافت گواهینامه های IFMSA و IADS که در سراسر جهان شناخته شده است ، جذب شما شده است؟ این یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه پزشکی سامارا به حساب می آید.

فرصتی برای شرکت در برنامه کارآموزی برای مبادله بین المللی برای دانشجویان دانشگاه پزشکی دولتی سامارا ظاهر شد. اگر فعال هستید ، به یک زبان خارجی صحبت می کنید یا قصد قاطعانه یادگیری یکی از آنها را دارید ، به رشد شخصی و شغلی علاقه دارید ، فرصت خود را از دست ندهید. از تمام مزایای دانشجویی و تحصیل در خارج از کشور لذت ببرید. تمام آنچه شما نیاز دارید این است که یک امتحان زبان خارجی را پشت سر بگذارید و امیدوارانه تلاش کنید.

گروه روابط بین الملل جوانترین و فعال ترین بخش انجمن علمی دانشجویی SamSMU است. این برنامه در سال 2006 ترتیب داده شد تا دانشجویان بتوانند در برنامه تبادل بین المللی شرکت کنند. این بخش با مشارکت غیرانتفاعی “اتحادیه ملی دانشجویان پزشکی” (NSSM) همکاری می کند ، دانشگاه های پزشکی در 14 شهر فدراسیون روسیه ، از جمله دانشگاه پزشکی دولتی سامارا ، را متحد می کند. به نوبه خود ، NSSM یک عضو کامل در فدراسیون بین المللی انجمن های دانشجویان پزشکی (IFMSA) و انجمن بین المللی دانشجویان دندانپزشکی (IADS) است. این سازمان ها سالانه برای بیش از 10000 دانشجو از 90 کشور جهان کارورزی برگزار می کنند.

وظایف این بخش در دو جهت انجام می شود:

  • تبادل حرفه ای ، به معنای کارآموزی در یک بیمارستان بالینی در یکی از رشته های اصلی بالینی ؛
  • یک تبادل تحقیقاتی که در آن دانشجو با یک استاد دانشگاه میزبان در یک پروژه تحقیقاتی خاص مطالعه می کند و کار می کند.

آرال کمپانی یکی از موسسات پیشرو در زمینه ارسال دانشجو به کشور های مختلف از جمله روسیه و ترکیه می باشد و هرساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در ترکیه و روسیه از طریق این موسسه راهی این کشورها می شوند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟