دانشگاه دولتی هوافضای سامارا

دانشگاه دولتی هوافضای سامارا

در سال 1942 موسسه حمل و نقل هوایی Kuibyshev ، در زمان جنگ دشوار برای کشور افتتاح شد. حدود 30 شرکت و سازمان صنایع جنگی به کوبیشف تخلیه شده اند. ساخت هواپیمای حمله IL-2 که گسترده ترین هواپیمای جنگ جهانی دوم بود ، در اینجا سازمان یافته است. جبهه به هواپیما احتیاج داشت و گیاهان به مهندسین احتیاج داشتند. تصمیم برای تاسیس موسسه هواپیمایی کویبیشف برای آماده سازی کارکنان مهندسی پذیرفته شد.

طبق دستور کمیته اتحادیه جماهیر شوروی در امور دبیرستان در کمیساریای مردم اتحاد جماهیر شوروی ، در اکتبر 1942 آموزش در این موسسه آغاز شده است ، اولین فارغ التحصیلی در سال 1944 انجام شده است.

نقش عظیم متعلق به A.M. Soifer در سازمان موسسه است ، که از زمان ایجاد آن تا نوامبر 1942 به عنوان مدیر موسسه فعالیت می کرد. سپس F.I. استبیهوف به عنوان مدیر موسسه منصوب شده است.

SSAU  در سال 1942 و در اوج جنگ جهانی دوم ایجاد شد. اولین معلمان آن دانشمندان برجسته تخلیه شده از مسکو ، لنینگراد و سایر شهرهای بزرگ به خاطر امنیت نسبی سامارا بودند.

درباره دانشگاه دولتی هوافضای سامارا

دانشگاه دولتی هوافضای سامارا (SSAU) یک دانشگاه ملی تحقیقاتی است که نه تنها به خاطر مشارکت در زمینه علوم هوافضا بلکه با حل مسائل مهم اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی در روسیه، افتخار می کند.

در سال 2016 دانشگاه دولتی هوافضای سامارا (SSAU) و دانشگاه ایالتی سامارا (SamSU) با هم ادغام شدند و به دانشگاه سامارا تبدیل شدند. حدود 110 رشته اصلی و شش رشته فرعی برای تحصیل در دانشگاه در دسترس هستند.

SSAU  دارای دانشکده ها و موسسات متعددی است که رشته هایی را پوشش می دهد که از جامعه شناسی گرفته تا اقتصاد و مدیریت را شامل می شود. البته این دانشگاه دارای چندین موسسه تخصصی اختصاص یافته به هوا فضا است؛ مانند  موسسه مهندسی فضا ، موسسه پیشرانه هوافضا و موسسه مهندسی هوانوردی.

طیف گسترده ای از فعالیت های دانشجویی در دانشگاه پشتیبانی می شود. دانش آموزان می توانند در مرکز مطبوعات با کلوپ عکس ، گزارش تصویری ، ایستگاه رادیویی و روزنامه های دخیل درگیر شوند. گروه کر دانشگاهی در مسابقات کشوری بسیار موفق است.

Horizons ، باشگاه تورهای ورزشی دانشگاه ، دانشجویان را قادر می سازد تا در روسیه با پیاده روی ، کوهنوردی ، غارنوردی و دوچرخه سواری سفر کنند.

شهر سامارا در جنوب شرقی روسیه و نزدیک به اروپا واقع شده است. رودخانه ولگا از آن عبور می کند و یک رودخانه زیبا فراهم می کند ، جایی که بیشتر زندگی اجتماعی و فرهنگی سامارا در آن جریان دارد. این شهر حتی دارای موزه فضایی خاص خود ، Cosmic Samara ، است که به نقش آن در مسابقه فضایی روسیه اختصاص داده شده است.

دانشگاه دولتی هوافضای سامارا تا رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2018، توسط THE رتبه بندی می شد. از زمان رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2019 ، موسسه دانشگاه سامارا پس از ادغام رتبه بندی شده است. همچنین این دانشگاه در مجموع 6314 دانشجو دارد که 6 درصد آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. پیشنهاد می شود اگر علاقه مند به تحصیل در کشورهای مختلف از جمله تحصیل در روسیه و یا تحصیل در ترکیه هستید، با کارشناسان موسسه آرال کمپانی تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در دانشگاه دولتی هوافضای سامارا

موضوعات مختلفی که در دانشگاه هوافضای دولتی سامارا تدریس می شوند عبارتند از: علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمار، شیمی، فیزیک و نجوم، تاریخ ، فلسفه و الهیات ، زبانها ، ادبیات و زبانشناسی ، باستان شناسی ، سیاست و مطالعات بین المللی (شامل مطالعات توسعه)، جامعه شناسی ، مطالعات ارتباطات و رسانه ها، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمومی، حقوق، حسابداری و مالی، اقتصاد و اقتصاد سنجی، مدیریت کسب و کار، علوم بیولوژیکی و روانشناسی.

دانشگاه سامارا طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی مدرن را که توسط کارفرمایان برجسته تقاضا می شود ، ارائه می دهد. یکی از 300 برنامه آموزشی را انتخاب کنید و اولین قدم را برای یک شغل حرفه ای موفق بردارید.

فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه سامارا شامل فناوری هوافضا ، موتور سازی ، روشهای نوین پردازش اطلاعات ، فوتونیک ، علوم مواد و همچنین علوم بنیادی فنی و طبیعی است.

همانظور که پیش تر گفتیم، علاوه بر مهندسی ، دانشگاه سامارا برنامه های آموزشی و پژوهشی را در زمینه های دیگر از جمله حقوق ، اقتصاد ، مدیریت ، زبانشناسی ، علوم تاریخی و اجتماعی نیز اجرا می کند.

همچنین بخوانید: دانشگاه دولتی ساراتوف

آموزش از طریق تحقیق

آموزش طبق اصل “آموزش از طریق تحقیق” انجام می شود. هر ساله بیش از 3000 دانشجو در پروژه های تحقیق ، توسعه و فناوری واقعی دانشگاه سامارا و شرکت های شریک پیشرو شرکت می کنند.

به دلیل ادغام نزدیک با مراکز تحقیقاتی و صنعتی پیشرو ، دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند ایده ها و تحولات خود را زنده کنند – برای طراحی یک فضاپیما ، مونتاژ آن ، پرتاب آن به فضا و سپس کنترل آن در مدار. آنها تجهیزات را برای ماهواره های تحقیقاتی ایجاد می کنند ، در آزمایش های فضایی شرکت می کنند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟